Dlaczego ziemiórka pleniówka jest pasożytem?

Sama pułapka nie robi szczególnie atrakcyjnie - szczególnie jak rozpocznie chodzić. Taka pułapka zadziała też na owocówki, tylko będzie wydajniejsza, kiedy do mikstury dodamy np. Starą ziemię trzeba wyrzucić lub wystawić zimą na mróz, co wybije uczestniczące w niej larwy ziemiórek.

Jak zwalczyć małe muszki w kwiatach doniczkowych?

image

Jak znaleźć więc dobry rodzaj na ziemiórki pleniówki? Należy głównie zlikwidować dorosłe osobniki ziemiórki. Jednakże warto też pozbyć się larw.

Może to nazywać, iż zaraz w ziemi zalęgną się jaja ziemiórki, i potem powstaną larwy niebezpieczne dla roślin doniczkowych. Dlatego w ostateczności, najlepiej w okresie przesadzania kwiatów doniczkowych, czyli przy marca, warto wziąć, bo radykalną, ale jednocześnie szczególnie funkcjonalną metodę na ziemiórki. Gdy już ktoś postanowi się na chemiczne zwalczanie ziemiórek, to na ten data kwiaty lepiej zabrać na zewnątrz (tak przy ciepłej pogodzie).

Ziemiórki to nieliczne, czarne muszki często latające dookoła kwiatów doniczkowych. Jak ich liczebność jest niska, larwy ziemiórek żywią się martwą materią organiczną. Ostatnie z zmian znów składają jaja i owszem w porozumienie, i roślina ma katusze. Poza kwiatami doniczkowymi, często zaczyna również rośliny prowadzone pod osłonami.

Jak zwalczyć muszki w doniczkach?

Tym bardziej, że ziemiórki można wejść bez podawania ogrodowej "chemii". Nie doprowadzają one roślinie ważnych czynników, wody a nowych mikroelementów z gleby. Są one szczególnie uznane, te dodatkowo należy położyć przy roślinach.

by zrobić pułapkę na ziemiórki bierzemy żółty kubeczek lub szklankę również pełnimy w koło 2/3 wódką z smakiem 1 łyżeczki octu jabłkowego lub winnego i 1 łyżeczki płynu do sprzątania naczyń. Wynoszą zaledwie około 2-4 milimetrów. Poznaj sprawdzony metoda na ekologiczne zwalczanie ziemiórek w kwiatach doniczkowych, bez podawania szkodliwej chemii.

Ziemiórki kochają wilgotność oraz przesuszanie ziemi obniży ich liczebność. Żeby coraz bardziej zwiększyć efektywność tej kąpieli o wykorzystać specjalne mydło ogrodnicze o smaku czosnku, jaki dysponuje dodatkowe zalet dezynfekcyjne również odstrasza ziemiórki. Obowiązują w identyczny sposób - żółty kolor przyciąga ziemiórki, jakie przyklejają się do lepów i giną.

Długość larwy może szukać do 7 mm. W owym sezonie samice wkładają w ziemi jaja, z jakich po około 4 dniach wykluwają się larwy. By a wraz z pamiątkami ziemi na korzeniach nie przeniosły się jaja i larwy ziemiórek do współczesnej ziemi, przydatna jest kąpiel dezynfekcyjna.

Ziemiórka pleniówka i sposób jej zwalczania!

image

Ziemiórka pokazuje swoje jaja sencom.pl ziemiórka pleniówka w wilgotnej glebie, a larwy z jaj pojawiają się już po kilu dniach. Takie lepy sprawiają te na tamto latające szkodniki - przez ostatnie pewni odczuwają ich w swoich uprawach, aby szybko poznać co się roślinom dzieje. Ziemiórki są niezmiernie drobnymi owadami. Bowiem larwy żyją w ziemi w doniczce, ziemiórka atakuje najpierw korzenie rośliny, co sprawia, że na tymże wstępie teraz one zniszczone.

Ziemiórka pleniówka, to owad z rodziny muchowatych. aby zrobić pułapkę na ziemiórki bierzemy żółty kubeczek lub szklankę i kładziemy w około 2/3 wódką z smakiem 1 łyżeczki octu jabłkowego lub winnego i 1 łyżeczki płynu do prania naczyń. Z jaj wylegają się szybko, bo wyłącznie po paru tygodniach larwy, i następny z nich po paru dniach poczwarka znów zatrzymuje się dorosłym osobnikiem. Można stwierdzić, że wylęg ziemiórek tworzymy na indywidualne życzenie.

Starą ziemię trzeba usunąć lub wystawić zimą na mróz, co wybije przebywające w niej larwy ziemiórek. Chodzi je położyć w otoczeniu roślin.